Ecclestone chwali Kubicę

czw, 12 października 2017 godz. 14:50:42 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. Renault Sport F1

Były właściciel F1, Bernie Ecclestone, powiedział w rozmowie z motorsport.com, że Williams nie powinien wahać się w zatrudnieniu Roberta Kubicy na sezon 2018. Polak wczoraj zaliczył udane testy za kierownicą modelu FW36.

- Myślę, że gdyby Robert nie miał wypadku, to teraz byłby mistrzem świata. On może wrócić silniejszy. Myślę, że będzie bardziej agresywny niż wcześniej i to może być coś dobrego. Jeśli chodzi o jego kondycję fizyczną, kilka lat temu, gdy miałem zespół wyścigowy, startował u nas Archie Scott-Brown. Był on w o wiele gorszej sytuacji i udało mu się odnosić sukcesy - mówił Ecclestone.

- Jeśli będzie robił to, co myślę, że będzie robił, będzie jeszcze lepszy niż wcześniej. Ludzie będą za nim i dobrze byłoby go mieć w F1. Gdybym był Williamsem, zdecydowanie próbowałbym go przekonać do startów. Mogę stracić pod koniec roku Felipe Massę, ale myślę, że on ma już dość, a z Robertem w składzie można obudzić wiele osób. Zespół nie ma tak dobrego tempa. Nie wiem, czy to z powodu kierowców, czy samochodu. Nikt tego nie wie i dobrze byłoby mieć faceta, który powinien być szybki w samochodzie, by poznać prawdę - dodał.

Kolejne testy Polaka zaplanowano na 18 października na Hungaroringu. Dzień później za kierownicą Williamsa zasiądzie Paul di Resta.

fot. Renault Sport F1