Ecclestone: Charlie wykonał wspaniałą pracę

czw, 14 marca 2019 godz. 17:13:38 skomentuj F1

Whiting i Ecclestone | fot. XPB

Były właściciel F1: Bernie Ecclestone, przyznał, że ciężko będzie zastąpić Charliego Whitinga na stanowisku dyrektora wyścigowego F1. Whiting zmarł w czwartek. Przyczyną śmierci był zator tętnicy płucnej.

- Charlie wykonał wspaniałą pracę dla FIA. Nie wiem, jak go zastąpią. Robił wspaniałą robotę. Charliemu mogłem ufać. Wszyscy wiedzieli, że jeśli powie, że coś zrobi, to robił. Nie mam nic złego do powiedzenia o nim - mówił Ecclestone dla GPToday.

- Nie był głównym mechanikiem. W rzeczywistości był liderem zespołu. Prowadził ekipę i wygrywaliśmy z nim. Wszyscy kierowcy lubili go i ufali mu. Nie było nikogo, kto byłby przeciwko niemu. Wszyscy byli pomocni - dodał o czasach wspólnej pracy w ekipie Brabham.

- Gdy obejmował stanowisko, wiedziałem, że będzie jedyną osobą, która może wykonać tę pracę. Był wystarczająco silny i nie słuchał bzdur. Oczywiście denerwował ludzi przy pewnych dziwnych okazjach, gdy podejmował decyzje, które nie podobały się kierowcom. To zawsze był jednak właściwe wybory. Sędziowie popierali go i gdy gubili się, prosili Charliego o pomoc.

- Jedyna pozytywną rzeczą w tym wszystkim, jest to, jak wyobrażałem sobie, że gdy wczoraj poszedł spać, był szczęśliwy, wiedząc, że wstanie o siódmej rano do swojej pracy, ale nie obudził się. Gdy będę odchodził, mam nadzieję, że będzie podobnie - zakończył.

fot. XPB