Dziwne problemy Ferrari

pon, 9 października 2017 godz. 15:13:55 skomentuj F1

Kimi Raikkonen | fot. Ferrari

Kimi Raikkonen uznał, że ostatnie problemy związane z silnikiem Ferrari są dziwne, po tym jak zespół stracił punkty w klasyfikacjach kierowców i konstruktorów.

Jego kolega z Ferrari – Sebastian Vettel, rozpoczął Grand Prix Japonii z drugiego pola, ale wycofał się z powodu awarii jednostki. Problemy pojawiły się po tym, jak Vettel miał również awarię w Malezji, która uniemożliwiła mu udział w kwalifikacjach, podczas gdy w silniku Raikkonena pojawiła się podobna usterka wykluczając go jeszcze przed startem wyścigu na Sepang.

Hamilton prowadzi w mistrzostwach F1 już 59 punktów przed Vettelem. Ferrari traci do Mercedesa 145 punktów.

- To sytuacja daleka od idealnej, kiedy mamy problemy techniczne - powiedział Raikkonen. - To jest trochę dziwne, ponieważ w soboty, ok Seb miał awarię przed kwalifikacjami (w Malezji), ale samochody dobrze spisują się w czasówkach, a potem wyjeżdżamy w niedzielę i pojawiają się problemy.

- To jedna z tych rzeczy, która pojawia się nagle i nie można z tym zbyt wiele zrobić - kontynuował. - To nie jest fajne. Normalnie mamy całkiem dobrą prędkość, ale nie kończymy wyścigu i to nie ma sensu.

- Trzeba to naprawić i dowiedzieć się, czemu ostatnio spotkały nas te problemy – dodał.