Dwa McLareny na testach Pirelli

czw, 23 listopada 2017 godz. 16:10:13 skomentuj F1

fot. McLaren

Zespół McLaren poinformował, że podczas przyszłotygodniowych testów opon Pirelli, które odbędą się na torze w Abu Zabi, wystawi dwa samochody. Ekipa pierwotnie miała spędzić dwa dni na Interlagos, ale ze względów bezpieczeństwa odwołano jazdy.

W tym roku wszystkie zespoły mają możliwość testowania opon na sezon 2018. Odwołanie brazylijskich testów pierwotnie przekreśliło szanse na poprowadzenie samochodu F1 przez Lando Norrisa.

Pirelli poprosiło już dyrektora wyścigowego FIA, Charliego Whitinga, o formalne zatwierdzenie planów. Jeden z samochodów ma wykonać podobnie jak pozostałe zespoły prace związane z przyszłorocznym ogumieniem, a drugi wykona "ślepe" testy rozwojowe dla włoskiej marki.

- Chcemy odzyskać stracony w Brazylii czas. Oczywiście musimy sprawdzić harmonogram prac, ponieważ tutaj nie ma sensu testować twardych mieszanek. Będziemy sprawdzać inne rzeczy i czekamy na ostateczne zatwierdzenie przez FIA - mówił Mario Isola.

W tym roku Mercedes przeprowadził podobne jazdy na Hungaroringu. W pierwszym aucie zasiadł Valtteri Bottas, który pracował dla Pirelli, a w drugim jeździł George Russell.

fot. McLaren