Mercedes W08 2017 - Dopracowany kawałek maszynerii

czw, 23 lutego 2017 godz. 13:38:35 skomentuj F1

Prezentacja Mercedesa F1 W08 EQ Power+ | Fot. XPB Images

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas odsłonili Mercedesa F1 W08 EQ Power+ w boksie na Silverstone. Prezentację w systemie 360° przeprowadzono live dla internautów - na stronie zespołu Mercedes AMG Petronas Motorsport i na Facebooku.

Hamilton jako pierwszy jeździł W08 podczas dnia filmowego. - Uczucie było niesamowite - powiedział Lewis. - Jestem bardzo dumny, że nadal pozostaję w tym zespole. Wczoraj po raz pierwszy obejrzałem nowy samochód. To najbardziej dopracowany kawałek maszynerii, jaki dotąd widziałem w Formule 1.

Czuje się, że samochód jest szerszy. Przednie opony są teraz bardzo duże. Choć było tu chłodno, panowała dobra przyczepność. Nie jest to test. Jeździłem za samochodem, który mnie filmował. Tak naprawdę to tylko shakedown. Pod koniec próbowałem jechać trochę szybciej w niektórych miejscach. Było mokro. Co do ergonomiki, wyczucie jest niemal identyczne jak w ubiegłym roku, jednak za sobą masz mocniejszą bestię.

Pytanie dotyczy znalezienia limitów samochodu. W jakim punkcie opony przestaną optymalnie pracować, kiedy pojawi się podsterowność, nadsterowność. Musimy bardzo szybko chodzić, zanim zaczniemy biegać. To właśnie będziemy robić w Barcelonie.


- Dla mnie to wielki dzień - oświadczył Valtteri Bottas, który po południu będzie jeździł W08. - Wygląda na to, że wszystko dobrze pracuje. Jak na razie jest dobrze. Pierwszy raz będę jeździł Srebrną Strzałą, więc to dla mnie wielki dzień.

Usiądę za kierownicą za mniej niż godzinę. Wreszcie się tego doczekam. Długo czekałem na tę chwilę, przygotowując się z inżynierami. Jestem zachwycony tym, jak dobrze wygląda samochód. Naprawdę podoba mi się czystość linii. Jest tu jednak duża liczba detali - wokół deflektorów, przednie skrzydło, cały ten rozwój konstrukcji, jak daleko doprowadzono go w tym samochodzie.

- W ubiegłym roku trudno było to zrównoważyć - mówił Toto Wolff. - Musieliśmy podjąć decyzję, na ile trzeba rozwijać obecny samochód, a w jakim stopniu skoncentrować się na nowym W08. Co tydzień dyskutowaliśmy na ten temat. Ponieważ zmienił się regulamin, nadeszła nowa era innowacji technicznych. Być może ktoś odnalazł cudowne rozwiązanie, które wszystko zmieni. Liczymy, że to my je znaleźliśmy!

Niebieskie akcenty na karoserii wiążą się z nową marką Mercedesa w obszarze mobilności elektrycznej - EQ. - Transfer technologii jest bardzo duży, w obydwu kierunkach - wyjaśnił Toto Wolff. - Samochód wygląda fantastycznie. Pokazuje światu i mediom, że to coś, czym jesteśmy podekscytowani. Posiada aurę, wiąże się z bogatą historią firmy Mercedes-Benz.

Mercedes F1 W08 EQ Power+ | Fot. Mercedes AMG F1

Mercedes F1 W08 EQ Power+ | Fot. Mercedes AMG F1

Mercedes F1 W08 EQ Power+ | Fot. Mercedes AMG F1

Mercedes F1 W08 EQ Power+ | Fot. Mercedes AMG F1

Fot. XPB Images / Mercedes AMG F1