Dobry moment na zmianę w przepisach

pon, 18 czerwca 2018 godz. 19:21:47 skomentuj F1
Tagi: sauber

fot. Sauber

Szef Saubera – Frederic Vasseur uznał, że to najlepszy moment na zmianę w przepisach technicznych F1 na sezon 2019, ponieważ przebudowuje swój zespół inżynierów pod kierownictwem nowego dyrektora Simone Resty.

Resta, który niedawno rozstał się z Ferrari, rozpocznie pracę dla Saubera od lipca. Będzie współpracował z Lucą Furbatto, który wcześniej był zatrudniany przez McLarena, Toro Rosso i Manora.

Sauber był jednym z zespołów, który głosował za zmianą przepisów aerodynamicznych na przyszły sezon.  Już teraz spore zasoby przeznaczają na prace badawczo rozwojowe pod kątem mistrzostw 2019.

- Ciśniemy z robotą w dziale aerodynamiki jak diabli – przyznał Vasseur. – To najlepszy moment na wprowadzenie zmian w przepisach aerodynamicznych.

- Nie jestem pewien, czy mamy do odegrania dużą rolę w obecnych mistrzostwach, szczerze mówiąc - uznał. – Dla nas bardziej sensowne jest skupienie się już dość wcześnie na kolejnych przepisach.

Odnosząc się do opóźnienia w wydaniu ostatecznych rozporządzeń, odparł: - Zostały drobne kwestie do omówienia w przepisach technicznych. Diabeł tkwi w szczegółach, ale jest ogólny obraz.