Dobre relacje Raikkonena

czw, 27 kwietnia 2017 godz. 21:47:40 skomentuj F1

Kimi Raikkonen

Kimi Raikkonen zapewnia, że ma dobre relacje z prezydentem Ferrari - Sergio Marchionne.

Raikkonen dotychczasowe wyścigi i kwalifikacje w sezonie 2017 kończył za kolegą z zespołu - Sebastianem Vettelem. W Chinach stracił do Niemca ponad 40 sekund. Marchionne zdradził, że chce porozmawiać o formie Fina, ale Raikkonen zapewnił, że nie ma między nimi problemów.

- Rozmawiałem z naszym szefem i wszystko jest w porządku - powiedział Raikkonen. - Wiem, że pewne rzeczy zostały powiedziane i napisane, czytałem wiele bzdurnych historii, jak dla mnie, w gazetach i Internecie.

- Bardziej ufam temu, jakie są moje relacje z zespołem i z nim - dodał. - Oczekuję od siebie dobrego wyniku. Jeśli inni nie są zadowoleni, dla mnie to nie ma dużego znaczenia.

Raikkonen jeszcze nie zastanawia się nad nowym kontraktem. Obecny kończy się po sezonie 2017.

- W kwestii mojej przyszłości jeszcze nic nie wiem. Przez lata zawsze jest wiele rozmów, ale ja przede wszystkim chcę osiągnąć dobre wyniki. Zobaczymy co się wydarzy po tym roku, ale to nie jest dla mnie obecnie najważniejsza rzecz. Chcę sobie dobrze tutaj poradzić, a potem w kolejnym wyścigu. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Mam dobre relacje z zespołem i to zależy od wielu rzeczy.

fot. XPB