Dobre nastroje w Renault

wto, 15 marca 2016 godz. 22:17:23 skomentuj F1

fot. Renault

Dyrektor zarządzający Renault - Cyril Abiteboul powiedział, że francuski producent nie powinien nadmiernie gloryfikować swoich postępów w przygotowaniach zespołu do sezonu F1 i rozwoju jednostki napędowej, ale są optymistycznie nastawieni przed pierwszym wyścigiem.

Renault ma za sobą trudny sezon 2015, jako dostawca silników dla Red Bulla i Toro Rosso. W tym roku będą rywalizowali wystawiając swój fabryczny zespół po przejęciu Lotusa.

- Wiem, że łatwo być zadowolonym, bardzo zadowolonym z tego co zrobiliśmy - powiedział Cyril Abiteboul. - Musimy to jednak odłożyć na bok. Wykonaliśmy dobrą robotę, jesteśmy tu, dobrze wyglądamy, mamy ładne kurtki, samochód jest ładny i osiągi wyglądają dobrze.

- Jednak ok, nie myślmy o tym. Bierzemy udział w rywalizacji, to duży sport, musimy walczyć, chcemy jak najszybciej zdobywać punkty, a niebawem chcemy walczyć o jeszcze więcej. Tak więc nie przeceniajmy tego co zrobiliśmy do tej pory.

Relacje Renault z Red Bullem nie układały się zbyt dobrze w sezonie 2015. Abiteboul przyznaje jednak, że teraz stosunki między obiema stronami są już dużo lepsze.

- Silnik jest dużo bardziej niezawodny, Red Bull jest zadowolony. Miałem bardzo pozytywne komentarze od Helmuta [Marko], więc życie jest piękne - dodał.

Przyznał, że pomimo krytyki ze strony Red Bulla w zeszłym roku, kontynuowanie współpracy jest korzystne dla francuskiego producenta.

- Kiedy zgodziliśmy się na kontynuowanie współpracy z Red Bullem, szczerze mówiąc, jeśli o mnie chodzi, wierzę, że to dobre dla Renault i być może okaże się też korzystne dla Red Bulla - podsumował.