Dell sponsorem McLarena

czw, 8 lutego 2018 godz. 11:27:50 skomentuj F1

Stoffel Vandoorne | fot. McLaren

McLaren poinformował, że firma komputerowa Dell Technologies będzie nowym sponsorem zespołu Formuły 1. Na mocy podpisanej umowy amerykańska marka będzie odpowiedzialna za dostarczenie sprzętu i oprogramowania zespołowi F1 oraz działowi Applied Technologies.

- McLaren z przyjemnością ogłasza wielopłaszczyznową i długoterminową współpracę z Dell Technologies: największą na świecie prywatną firmą technologiczną. Dell Technologies, które składa się z siedmiu globalnych marek, wniesie swoją głęboką wiedzę do wszystkich spółek McLaren Technology Group, w tym McLaren Racing i McLaren Applied Technologies. Skorzysta również na tym e-sportowy program McLarena. Partnerstwo będzie bezproblemowo integrować szeroką gamę rozwiązań Dell Technologies z codziennymi działaniami McLarena, w tym wsparcie projektowe i produkcyjne, operacje na torze, telemetrię, systemy bezpieczeństwa, e-sport oraz symulacje - czytamy w oświadczeniu zespołu.

- Przede wszystkim wykorzystamy F1 do wsparcia ekspansji naszej marki w Europie i Azji. Będziemy działać w taki sam sposób jak przez ostatnie kilka lat przy turniejach golfowych PGA Tour. Każdego roku ponad 400 milionów ludzi ogląda F1. Większość z nich nie jest ze Stanów Zjednoczonych - dodano w oświadczeniu Deel Technologies.

fot. McLaren