Decyzja przed świętami

śro, 29 listopada 2017 godz. 12:23:31 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. XPB

Dyrektor techniczny Williamsa - Paddy Lowe nie ma obaw, że kontuzja Roberta Kubicy wpływałaby na jego zdolność do rywalizacji w wyścigach Formuły 1.

Podczas testów w Abu Zabi Williams ocenia m.in. sprawność fizyczną polskiego kierowcy, pod kątem jego powrotu do Formuły 1.

Lowe poproszony o komentarz, czy ma stuprocentową pewność, że Kubica jest w stanie jeździć przez cały weekend grand prix, odparł: - Tak, nie ma problemów w tej kwestii.

- Robert wykonał świetną robotę. Byliśmy zadowoleni z liczby okrążeń i ogólnie z jego jazdy - mówił o wczorajszych testach. - Jego praca to zawodowy kierowca wyścigowy, czuje się pewnie, co poczuliśmy w garażu i wszyscy są zadowoleni z Roberta.

Lowe dał do zrozumienia, że jest pod wrażeniem determinacji Kubicy w jego staraniach o powrót do F1.

- Robert jest kierowcą, którego wszyscy podziwiamy, kiedy jeździł w Formule 1, ale również od tamtego czasu - kontynuował.

Zapytany, czy są kolejne rzeczy, na które potrzebują odpowiedzi przed podpisaniem kontraktu z Kubicą, odparł: - Będziemy dalej pracowali. Koncentrujemy się na testach, a następnie przegrupujemy się by podjąć decyzję pod względem przyszłego roku.

Oczekuje się, że decyzja Williamsa o składzie na sezon 2018, zapadnie przed Bożym Narodzeniem.

fot. XPB