Dania zaprezentowała projekt toru

śro, 27 września 2017 godz. 17:13:12 skomentuj F1

fot. twitter.com/KevinMagnussen

Duńskie konsorcjum, które jest odpowiedzialne za organizację ewentualnego GP Danii w 2020 roku, zaprezentowało projekt ulicznego toru, który zaplanowano w Kopenhadze. Według motorsport.com organizatorzy i szefowie F1 prowadzą zaawansowane rozmowy na temat nowego wyścigu.

Podczas GP Singapuru doszło do spotkania Helge Sandera, byłego duńskiego ministra nauki, technologii i rozwoju z prezesem F1: Chase Careyem i szefem handlowym F1: Seanem Bratchesem. Projekt został stworzony przez Hermanna Tilke, który konsultował się z byłym kierowcą F1: Janem Magnussenem. Organizację grand prix popiera rząd Danii, rodzina królewska, oraz rada miasta Kopenhagi, ale każda ze stron poszukuje także prywatnych środków.

- Nie będzie problemów ze sprzedażą biletów na grand prix w Kopenhadze. W stawce jest czterech skandynawskich kierowców i obecnie fani muszą jeździć do Belgii lub Niemiec, by obejrzeć ich w wyścigu. Dla krajów skandynawskich i północnych Niemiec to będzie domowy tor - mówił Lars Seier Christensen, były właściciel Saxo Banku i jeden ze współorganizatorów.

Do tej pory Dania nigdy nie znalazła się w kalendarzu F1.
GP Danii
fot. twitter.com/KevinMagnussen