Czwarty zespół sezonu

wto, 21 grudnia 2010 godz. 13:54:49 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. LATPortal ESPNF1 oprócz najlepszych kierowców F1 w sezonie 2010 wybrał też najlepsze zespoły. Panel sędziowski był taki sam jak w poprzednim głosowaniu, w którym pierwsze miejsce zajął Sebastian Vettel, a trzecie Robert Kubica. Wśród sędziów znaleźli się m.in Sir Stirling Moss, Sir Jackie Stewart i Gerard Lopez.

Najwięcej głosów uznania zebrała ekipa Red Bull Racing. Wygrali klasyfikację zespołową w sezonie 2010, zdobyli 15 pole position i wygrali dziewięć wyścigów.

Natomiast Renault zajęło czwarte miejsce w tym sondażu.

- Jaką różnicę sprawił ten rok - czytamy na portalu ESPNF1. – Pod koniec sezonu 2009 przyszłość Renault wyglądała ponuro z postrzępionym portfolio sponsorów zespołu w następstwie Crashgate. Samochód był z tyłu stawki, a Fernando Alonso przeszedł do Ferrari. Z powodu kryzysu Renault szukało wyjścia z tej sytuacji i ich modlitwy zostały wysłuchane przez spółkę inwestycyjną Genii Capital. Genii przejęło ponad 70 procent udziałów, zapożyczając się na ich miejsce w stawce F1 i rozpoczęli budowanie całkowicie nowego wizerunku, chociaż ciągle pod historyczną nazwą. Inwestycja opłaciła się, a dzięki przepływowi gotówki wprowadzano poprawki z wyścigu na wyścig, dzięki czemu zespół mógł starać się o sponsorów. Jednak kluczowym składnikiem był Robert Kubica, którego talent pozwolił Renault na trzy podia i przy kilku okazjach na walkę z czołowymi trzema zespołami.

Najlepsze zespoły F1 w sezonie 2010 wg ESPNF1:

1. Red Bull Racing
2. McLaren
3. Ferrari
4. Renault
5. Mercedes
6. Force India

Najlepszy nowy zespół:

Lotus