Grand Prix Brazylii 2016 - Czerwona flaga w Interlagos

nie, 13 listopada 2016 godz. 17:50:54 skomentuj F1

Grand Prix Brazylii | Fot. Red Bull Racing

Grand Prix Brazylii przerwano po 20 okrążeniach z powodu kraksy Kimiego Räikkönena na prostej start/meta. Prowadzi Lewis Hamilton przed Rosbergiem, Verstappenem, Hülkenbergiem, Pérezem, Sainzem, Nasrem, Ricciardo, Oconem i Wehrleinem.

Start opóźniono o 10 minut z powodu deszczu. Ruszano za Safety Carem, co wymuszało pełne deszczówki. Po 7 okrążeniach ukazała się zielona flaga. Felipe Massa wyprzedzał przed linią SC i otrzymał 5 sekund kary. Kevin Magnussen od razu zjechał po intermediate. Jako następni zmieniali opony Button, Alonso, Bottas, Massa, Kwiat, Palmer i Ericsson.

Na 10 okrążeniu Sebastian Vettel wykonał obrót za Junção i wypadł na trawę. Po pit stopie, przedłużonym do 7,9 s z powodu kłopotów z lewym tylnym kołem, kierowca Ferrari znalazł się na 19 miejscu.

Na 13 okrążeniu Marcus Ericsson zaliczył kraksę przed ostatnim zakrętem i zablokował zjazd do depo. Max Verstappen objechał Saubera. Daniel Ricciardo zjechał pół minuty po zamknięciu pit lane. Australijczyka ukarano 5 sekundami.

Na tor wrócił Safety Car. Sergio Pérez wykonał obrót w okresie neutralizacji. Daniił Kwiat otrzymał nowy komplet intermediate. Palmer i Magnussen zatrzymali się po deszczówki.

Po 19 okrążeniach wznowiono ściganie. Kilkanaście sekund po restarcie Kimi Räikkönen wykonał obrót i uderzył w ścianę. Verstappen o mało nie uderzył w Ferrari. Nico Hülkenberg uszkodził przednie skrzydło na kawałku rozbitego SF16-H. Wywieszono czerwoną flagę i kierowcy zjechali do depo.

Restart zapowiedziano na 15.23 miejscowego czasu.