Coca-Cola sponsorem McLarena

czw, 18 października 2018 godz. 16:50:36 skomentuj F1

fot. McLaren

Coca-Cola dzięki nawiązaniu współpracy z McLarenem pierwszy raz pojawi się na torach w historii Formuły 1. Umowa pomiędzy producentem napojów i zespołem F1 będzie obowiązywać do końca obecnego sezonu i jeśli obie strony będą zadowolone, możliwe jest przedłużenie jej na kolejne lata.

Logo Coca-Coli oraz produktów Dasani i SmartWater pojawią się na samochodach oraz kombinezonach Fernando Alonso, Stoffela Vandoorne'a i Lando Norrisa.

- Coca-Cola ma bogatą historię sponsoringu i wspierania innowacyjnych aktywności. Jesteśmy zaszczyceni, że zdecydowali się współpracować z McLarenem, by sprawdzić jakie możliwości daje Formuła 1. F1 zmienia się, podobnie jak my jako zespół i nie możemy doczekać się wprowadzenia Coca-Coli w ten potencjał, który reprezentuje nasz zespół i ten fantastyczny, globalny sport - mówił Zak Brown.

- Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy z McLarenem. Obie nasze firmy są innowacyjne i chcemy kontaktować się z młodzieżą. To partnerstwo doprowadzi nas do tego, czego chcą nasi klienci, rynek i konsumenci - dodał Ricardo Fort, wiceprezes do spraw partnerstwa sportowego w Coca-Coli.
Alonso i Vandoorne | fot. McLaren
fot. McLaren