Ciężko określić układ stawki

czw, 19 kwietnia 2018 godz. 13:54:31 skomentuj F1

Kimi Raikkonen | fot. Ferrari

Zdaniem Kimiego Raikkonena układ stawki w Formule 1 może zmieniać się z wyścigu na wyścig podczas sezonu 2018.

Ferrari wygrało dwa pierwsze wyścigi w tym roku. Dobra strategia Red Bulla pozwoliła Danielowi Ricciardo na zwycięstwo w Chinach. Broniący tytułu Mercedes jeszcze nie wygrał w tym roku.

- Kogo byście nie zapytali, ciężko udzielić odpowiedzi - odparł Kimi Raikkonen na pytanie, jaki jest układ stawki w sezonie 2018. - W przypadku wyniku końcowego w Chinach sporo zależało od tego, kto miał lepsze opony. To jest oczywiście część gry i powoduje dużą różnicę, jak to miało miejsce po wyjeździe samochodu bezpieczeństwa.

- Czysta prędkość, każdy na tych samych oponach w wyścigu... trudno powiedzieć. Fajnie to się ogląda, bo tak naprawdę nikt tego nie wie - uznał. - Każdy chciałby mieć taką wiedzę, ale nikt jej nie ma, ponieważ sytuacja zmienia się z wyścigu na wyścig. Niewielka różnica ma duży wpływ na końcowy rezultat.

Po trzech grand prix Kimi Raikkonen jest sklasyfikowany na piątym miejscu. Zdobył 30 punktów i traci do prowadzącego w mistrzostwach Sebastiana Vettela, kolegi z Ferrari, 24 punkty.