Chandhok: Kubica miał wiele okazji

śro, 17 stycznia 2018 godz. 15:49:55 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. Williams F1

Karun Chandhok, były kierowca Hispania Racing F1 Team i Lotusa, przyznał, że Robert Kubica miał wystarczająco dużo okazji, by udowodnić, że zasługuje na miejsce w Formule 1 na sezon 2018. Polak w zeszłym roku był sprawdzany przez zespoły Renault i Williamsa. Wczoraj został przedstawiony jako trzeci kierowca drugiej z ekip.

- Szkoda, że nie otrzymał szansy, ale wydaje mi się, że miał wiele okazji, by w merytoryczny sposób udowodnić, że zasługuje na miejsce. Nie mogę sobie przypomnieć innych kierowców, którzy mieli tak dużo możliwości. Sprawdzały go dwa zespoły i mógł udowodnić, że jest zdolny do walki. Nie możemy powiedzieć, że nie miał szans, by poprawnie go ocenić - mówił Chandhok.

- Znam Roberta całkiem dobrze. Ścigaliśmy się razem w World Series by Renault w 2005 roku. To świetny gość i w szczytowej formie przed wypadkiem był genialny. Rzeczywistość jest jednak taka, że zespoły nie mogą zatrudniać zawodników na podstawie przeszłość. Muszą oceniać obecną sytuację i wyniki - dodał.

Gary Anderson, były dyrektor techniczny Jordana uważa jednak, że największą rolę w sytuacji Polaka odegrały kwestie finansowe.

- Wydaje mi się, że stracił ze względów finansowych. Wierzę w jego talent. Nie można po prostu wsiąść do samochodu F1 na jednodniowy test i zaliczyć go. Myślę, że w długich przejazdach miał dobre tempo. Na jednym okrążeniu też odzyskałby je, ponieważ potrzeba większego zaufania do samochodu. Niestety przegrał przez kwestie budżetowe - mówił Anderson.

fot. Williams F1