Calderon kierowcą testowym Saubera

wto, 6 marca 2018 godz. 15:14:17 skomentuj F1

Tatiana Calderon | fot. Sauber F1 Team

Zespół Alfa Romeo Sauber F1 poinformował, że Tatiana Calderon zostanie kierowcą testowym ekipy w sezonie 2018. Kolumbijka w zeszłym roku była kierowcą rozwojowym zespołu. 24-latka ma na swoim koncie starty m.in. w Formule 3 i GP3. W 2017 roku wywalczyła podium w ostatniej rundzie World Series Formula V8. W tym roku zaliczy także sezon w GP3.

- Jestem bardzo zadowolona z tego, że mogę potwierdzić moją rolę jako kierowcy testowego zespołu Alfa Romeo Sauber F1. Ta współpraca opiera się na doświadczeniu, które zdobyłam jako kierowca rozwojowy. Nie mogę doczekać się kontynuacji tej ścieżki rozwoju. Byłam w stanie znacznie poszerzyć swoje umiejętności jako kierowca wyścigowy i jestem przekonana, że zrobię to też w tym sezonie. Chciałabym podziękować zespołowi za wspaniałą okazję, która nie byłaby możliwa bez długoterminowego wsparcia, które otrzymuję od Escuderia Telmex. Z niecierpliwością czekam na ten sezon i dam z siebie wszystko, by pokazać swoje możliwości w GP3 i F1 - mówiła Calderon.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuowania współpracy. Tatiana jest bardzo pracowitą osobą, która zaimponowała zespołowi skupieniem i poświęceniem. Poczyniła duże postępy jako kierowca oraz rozwijała swoje zdolności umysłowe i fizyczne. Z niecierpliwością oczekujemy obecności Tatiany na początku naszej drogi jako Alfa Romea Sauber F1 - dodał Frederic Vasseur, szef zespołu.

fot. Sauber F1 Team