Button: Niezawodność poprawiła osiągi

śro, 19 października 2016 godz. 08:49:51 skomentuj F1

Jenson Button | fot. McLaren

Jenson Button uznał, że najnowsze aktualizacje silnika Hondy F1 przyczyniły się do wzrostu osiągów, mimo zmian, które głównie miały na celu poprawę niezawodności.

Kiedy Fernando Alonso pierwszy raz jeździł z nową jednostką w Malezji, uznał, że „nie jest szybsza”. - Silnik ma takie same osiągi, tyle samo koni mechanicznych, to tylko niezawodność, która jest trochę lepsza - mówił Hiszpan.

Z tymi słowami nie do końca zgadza się Jenson Button uważając, że niezawodność przyczynia się do wzrostu osiągów.

- Niezawodność pomaga w kwestii osiągów, ponieważ można korzystać z bardziej agresywnej strategii jeśli chodzi o silnik - stwierdził kierowca McLarena. - To pomaga w osiągach podczas wyścigu i w kwalifikacjach nie powinno być inaczej.

Suzuka dwa tygodnie temu nie wykazała, żadnego wzrostu osiągów nowej jednostki napędowej, ale dyrektor wyścigowy zespołu - Eric Boullier podkreślił, że poniesione straty bardziej wynikały ze słabych stron podwozia.

- Ten układ toru nie pasował do naszego podwozia i oczywiście jeśli chodzi o silnik, nie jesteśmy na tym samym poziomie osiągów co Mercedes - mówił Boullier. - To połączenie sprawiło, że to był dla nas trudny weekend.

- Jednak tak jak powiedzieli kierowcy, na niektórych innych układach torów jesteśmy zaskakująco lepsi, z tym samych powodów - dodał. - Możemy lepiej wykorzystać jednostkę napędową i samochód, gdzie wiemy, że jesteśmy silni i możemy być lepsi w pewnych warunkach.

Honda ma nadzieję, na duży wzrost osiągów w przyszłym sezonie, kiedy kwestia rozwoju jest otwarta.

Aktualnie skupiają się na kwestiach niezawodności przy ostatnim pakiecie poprawek, wśród których jest nowy blok silnika i lżejszy układ wydechowy. Analiza aktualnych osiągów jest przeprowadzana w fabryce Hondy w Sakurze, gdzie też już oddzielny zespół pracuje nad jednostką w specyfikacji 2017.

Japoński producent nie zamierza wykorzystywać dwóch tokenów rozwojowych, które pozostały im w tym sezonie.