Budżet Sirotkina przeznaczony na rozwój samochodu

sob, 10 lutego 2018 godz. 19:41:06 skomentuj F1

Siergiej Sirotkin | fot. XPB

Sponsorzy Siergieja Sirotkina przekonują, że pieniądze, które wkładają w Williamsa, zostaną wydane na rozwój zespołu i samochodu.

Decyzja o podpisaniu przez ekipę z Grove kontraktu z 22-letnim Rosjaninem doprowadziła do sugestii, że na wybór kierowcy wpłynęły głównie kwestie finansowe, a nie sportowe. Z walki o miejsce na tegoroczny sezon F1 odpadli Robert Kubica, Pascal Wehrlein i Paul di Resta.

Jednak ludzie z SMP Racing, stojący za wsparciem finansowym dla Sirotkina, twierdzą, że ich inwestycje są ukierunkowane na rozwój samochodu, a nie tylko na pomoc Williamsowi w opłaceniu rachunków.

- Finansowa strona umowy jest ściśle tajna, ale mamy ogromną nadzieję, a właściwie jesteśmy pewni, że część pieniędzy zostanie skierowana na rozwój technologii, aby samochód był szybszy - powiedział Dmitry Samorukov, dyrektor wykonawczy SMP Racing. - Będąc jeszcze bardziej precyzyjnym, wiemy, że współpraca finansowa z Williamsem przyczyni się do poprawy samochodu.

- Pieniądze zawsze są ważną częścią motorsportu, to drogi sport - powiedział Szef SMP - Boris Rotenberg. - Tutaj jednak nie miały takiego znaczenia. Siergiej pokazał, że potrafi pracować z samochodem, może być szybki, tak jak regularni kierowcy zespołu. Umie pracować inżynierami, nawiązując dobre stosunki z zespołem.

- To dlatego Williams go wybrał, ponieważ w Abu Zabi spisał się najlepiej jak mógł i zaskoczył wszystkich - dodał. - Tak inwestujemy pieniądze, ale wkładamy je w technologię, nowy samochód, który zobaczymy w lutym.