Brown optymistycznie patrzy na limit wydatków

pon, 16 lipca 2018 godz. 12:10:05 skomentuj F1

Stoffel Vandoorne | fot. McLaren

Szef McLarena: Zak Brown, powiedział, że plany wprowadzenia limitu wydatków w Formule 1, sprawiają, że optymistycznie patrzy na przyszłość swojej ekipy. Od 2021 roku ma być wprowadzony maksymalny pułap kosztów ustanowiony na kwotę 150 milionów dolarów rocznie. Ma to zapewnić niezależnym ekipom większe szanse na walkę z fabrycznymi zespołami.

- Z zadowoleniem przyjmę limit wydatków. Za nami bardzo owocne spotkania z właścicielami F1. Obecny kierunek, w którym podąża seria nie jest najlepszy dla niezależnych ekip i to powinno zostać zmienione. Teraz mamy Mercedesa i Ferrari, którzy są zdecydowanie na czele - mówił Brown dla ESPN.

- Imponujące jest to, co Haas był w stanie zrobić ze swoimi zasobami ludzkimi i finansowymi, ale wydaje mi się, że bez Ferrari nie byliby tak konkurencyjni. Ich relacje przynoszą korzyści każdej ze stron. Jeśli sport idzie w kierunku nieograniczonych budżetów i współpracy, to trzeba coś zrobić, by zapewnić konkurencję. Na szczęście Liberty zmierza w odpowiednim kierunku, co jest optymistyczną wizją przyszłości - dodał.

fot. McLaren