Brown nie kryje rozgoryczenia

czw, 15 czerwca 2017 godz. 13:34:16 skomentuj F1

fot. McLaren

Zak Brown, szef zespołu McLaren-Honda, nie kryje rozczarowania jednostkami napędowymi Hondy i w dosadnych słowach wyrażał swoją opinię po GP Kanady, gdzie ekipa mogła zdobyć pierwszy w tym sezonie punkt.

- Nie chcę powtarzać się, ale uważam, że zmiany nie wzmocnią naszej pozycji. Myślę, że wiedzą, co trzeba zrobić, ale są sfrustrowani i zdenerwowani. 400 milionów ludzi widziało, co się stało i uważam, że nie musimy cokolwiek dodawać do tego. Nie wiem, co myśli zarząd [Hondy-red.], ale wszyscy chcą ciężko pracować, by naprawić to. Obecnie jednak nic nie działa - mówił Brown.

- To ta sama stara historia i musimy to naprawić w ten lub inny sposób. Nie możemy tego kontynuować. Jechaliśmy po nasze pierwsze punkty, nawet nie punkty, a punkt. Dobrze, że Stoffel dojechał do mety, ale brak mi słów. Czujesz, że zmierzasz po pierwszy punkt w roku i na kilka okrążeń przed metą dzieje się to. Mamy naprawdę mało mocy i słabą niezawodność. Wszystko, co możemy dalej robić to rozwijać się, ale brak zmian zwiększa frustrację. Musimy wspólnie działać i to był kolejny wyścig, którego nie ukończyliśmy - dodał.

fot. McLaren