Brown nie chce zespołów B

wto, 8 stycznia 2019 godz. 08:54:20 skomentuj F1

fot. Haas F1 Team

Szef McLarena: Zak Brown, wezwał Liberty Media do zajęcia się problemami związanymi z powstawaniem zespołów B w stawce Formuły 1. Kwestia drugich ekip w F1 nasiliła się po pojawieniu się Haasa, który korzysta z wielu podzespołów Ferrari. W minionym sezonie uważano również, że Force India stanowi zaplecze zespołu Mercedesa.

- Myślę, że Haas wykonał doskonałą pracę, biorąc pod uwagę zasoby, jakie mają i jak młodym zespołem są. Trzeba podziwiać to, co zrobili, ale Liberty Media powinno przyjrzeć się modelom biznesowym zespołów B. One pozwalają zwiększać zyski większych ekip. Korzyści płyną od względów technicznych po polityczne. Widzieliśmy w zeszłym roku różne wątpliwe działania na torze. To nie jest Formuła 1 i dla zdrowia tego sportu potrzebne są zmiany. Liberty ma w planach wprowadzenie ograniczeń dla zespołów B - mówił Brown.

- Zespół B nigdy nie powinien być w stanie rywalizować z główną ekipą. Obecny model biznesowy pozwala jednak na bardzo szybki rozwój, co sprawia, że szybko stajesz się konkurencyjny. Rezygnujesz jednak z nadziei na wygrywanie wyścigów i poddajesz się w walce o mistrzostwo. Ważne, aby Liberty zajęło się tymi kwestiami, by wszystkie zespoły miały wyrównane szanse w walce - dodał.

fot. Haas F1 Team