Brown chce utrzymać Alonso przez pięć lat

wto, 28 marca 2017 godz. 12:38:06 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Zak Brown, szef zespołu McLaren w F1, powiedział na łamach hiszpańskiego dziennika Marca, że zespół może utrzymać w składzie Fernando Alonso nawet przez pięć lat. Koniecznym warunkiem do podpisania tak długiej umowy jest dostarczenie samochodu, którym Hiszpan mógłby walczyć o czołowe lokaty, a obecna konstrukcja McLaren-Honda pozostawia wiele do życzenia i przyczynia się do powstawania spekulacji o opuszczeniu przez Alonso zespołu w trakcie trwania sezonu 2017.

- On jest bardzo zmotywowany. Ma przed sobą pięć lat. Chcemy zatrzymać go i myślę, że będzie z nami, jeśli damy mu odpowiedni samochód. Nikt nie jest bardziej zdesperowany na zwycięstwa niż Fernando. Zachowuje się jednak nienagannie. Szczerze powiedział, co czuje i takie są fakty, a on jest najlepszym kierowcą na świecie - mówił Brown.

Dwukrotny mistrz świata, który w swojej karierze wygrał 32 wyścigi i 97 razy stawał na podium, w ostatnich dwóch latach spędzonych z McLarenem wywalczył jedynie jedno najszybsze okrążenie wyścigu w sezonie 2016, a najlepsze wyniki osiągał na Węgrzech w 2015 roku oraz w Monte Carlo i USA w sezonie 2016, gdzie był piąty.

fot. McLaren