Brown chce uniknąć burzliwych rozmów

wto, 13 lutego 2018 godz. 12:01:32 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Szef McLarena, Zak Brown, powiedział, że jeśli w najbliższym czasie nie dojdzie do porozumienia pomiędzy Liberty Media, FIA i zespołami F1, co do przepisów obowiązujących po 2020 roku, to kolejne rozmowy mogą okazać się niezwykle burzliwe. Obecnie najwięcej kontrowersji budzi kwestia jednostek napędowych.

- Negocjacje dotyczące sezonu 2021 będą burzliwe. Liberty Media robi wszystko w kwestiach komercyjnych i z czasem będą poprawiać błędy. Uczą się, ale jestem zadowolony z ich wysiłków i stopniowego wprowadzania rzeczy, które sprawdzają. Jeśli chodzi o regulaminy. Jest 10 zespołów, co oznacza, że mamy minimum osiem różnych opinii. To trudna sytuacja - mówił Brown dla crash.net.

- Musimy jak najszybciej rozpocząć rozmowy z FIA. Wiele mówi się o Liberty Media, ale FIA ma taki sam wpływ na to, co się dzieje. Musimy prowadzić wspólne rozmowy, a nie tylko z Liberty. W niektórych obszarach FIA ponosi dużą odpowiedzialność. Dotyczy to głównie aspektów technicznych i zmian w silnikach. Uważam, że FIA i Liberty muszą działać szybko, ponieważ rozmowy będą burzliwe. Im dłużej będziemy czekać, tym więcej możemy zniszczyć - dodał.

- Jeśli chcemy, by nowi producenci dołączyli w 2021 roku, to potrzebują oni kilku lat, a zegar tyka. Chciałbym, by wszystko było jasne w połowie tego sezonu. Im dłużej będziemy czekać, tym więcej szczegółów technicznych będziemy poruszać - zakończył.