British American Tobacco sponsorem McLarena

pon, 11 lutego 2019 godz. 12:35:52 skomentuj F1

Carlos Sainz | fot. XPB

McLaren podpisał wieloletnią umowę sponsorską z British American Tobacco.

W sporcie obowiązuje zakaz reklamowania produktów tytoniowych. McLaren przekazał jednak, że porozumienie z BAT dotyczy jedynie promocji produktów potencjalnie zmniejszonego ryzyka opartych na technologiach innowacyjnych.

Nowa współpraca znajdzie odzwierciedlenie w barwach samochodu F1, który zostanie zaprezentowany w czwartek. BAT zapewnia jednak, że wszystko odbędzie się w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

- Witamy BAT w naszym zespole McLaren i wspieramy ich ambicje wprowadzenia znaczących i trwałych zmian poprzez innowacje - oświadczył prezes McLarena, Zak Brown. - Program transformacji BAT jest głównym elementem tego partnerstwa. Cieszymy się, że możemy podzielić się naszym doświadczeniem technicznym i wiedzą specjalistyczną, w zakresie pomocy w przyśpieszeniu tego procesu.

Dla British American Tobacco to powrót do Formuły 1. Brytyjska firma kupiła zespół Tyrrell w 1997 roku, formalnie wchodząc do F1 od sezonu 1997 jako British American Racing. Pod koniec 2005 roku ekipę przejęła Honda.

Podobny model współpracy jak ta McLarena z BAT, prowadzi Ferrari z koncernem Phillip Morris, promując projekt Mission Winnow.