Grand Prix Brazylii 2016 - Brazylia najlepszym wyścigiem Mayländera

pią, 30 grudnia 2016 godz. 10:19:20 skomentuj F1

Bernd Mayländer

Bernd Mayländer, który jest kierowcą samochodu bezpieczeństwa w Formule 1, przyznał, że Grand Prix Brazylii było najlepszym tegorocznym wyścigiem, głównie z uwagi na padający deszcz. Niemiec w trakcie trwania rywalizacji pięciokrotnie pojawiał się na Autódromo José Carlos Pace.

- Myślę, że start za samochodem bezpieczeństwa był właściwą decyzją. Daliśmy kierowcom szansę sprawdzenia warunków. Jeśli chodzi o mnie to ciążyła na mnie duża presja, ale mogę powiedzieć, że podobało mi się. Wspaniale było patrzeć na walkę niektórych kierowców. Myślę, że to był najlepszy wyścig w tym sezonie i jeden z najbardziej ekstremalnych pod względem warunków w mojej karierze - mówił dla GPUpdate.com.

Zmagania w Brazylii były dwukrotnie przerywane czerwoną flagą, ale Niemiec doświadczał podobnych wyścigów w swojej karierze. Podobna sytuacja miała miejsce na Fuji w 2007 roku, w Korei w 2010 i w Montrealu w 2011. Mayländer nie zapomniał także pochwalić jazdy Maxa Verstappena.

- Niesamowicie oglądało się jego jazdę. Zawsze szukał szybszej i agresywniejszej linii. To było imponujące. Jednak Lewis, który wygrał Grand Prix nie popełnił błędu i był w komfortowej sytuacji - zakończył.