Brawn chce zadowolić Ferrari

pon, 5 marca 2018 godz. 08:53:58 skomentuj F1

fot. XPB

Ross Brawn przyznał, że szuka zadowalającego rozwiązania dla Ferrari, aby przestało grozić ewentualnym odejściem z F1.

Brawn niegdyś pełnił funkcję szefa technicznego Ferrari, w erze Michaela Schumachera, teraz pracuje dla Liberty Media, a jego zadaniami są m.in. poprawa widowiska i obniżenie kosztów.

Liberty Media planuje wprowadzenie nowych przepisów silnikowych w F1 od sezonu 2021. Z proponowanych zmian jednak nie jest zadowolona ekipa z Maranello i prezydent Ferrari - Sergio Marchionne grozi wycofaniem zespołu po mistrzostwach 2020.

- Pracowałem dla nich przez dziesięć lat i nadal mam ich w sercu - powiedział Brawn. - Ferrari to ikona i mam nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie, które zadowoli wszystkich. To wspaniały sport i nie chcemy odejścia Ferrari.

Liberty media zamierza m.in wyrównać dochody zespołów.

- Sport powinien być sprawiedliwy dla wszystkich uczestników, w tym dla Ferrari. To prawda, że mają prawo weta, ale z tego co wiem, nigdy z niego nie skorzystali. Może tym tylko wymachiwali.

Jeśli chodzi o kwestię samych wyścigów, Brawn podał za przykład MotoGP, serię nie tak szybką jak F1, ale bardziej ekscytującą.

- Motocykl MotoGP jest wolniejszy o 30 sekund, ale nadal wydaje się niesamowicie szybki. Ważniejsze jest posiadanie samochodów, które wyglądają dobrze i mogą ze sobą rywalizować. Czy ktoś narzeka, że czasy są wolniejsze o piętnaście sekund, kiedy pada deszcz? - podsumował.

fot. XPB