Brawn chce lepszego widowiska

czw, 1 marca 2018 godz. 09:19:50 skomentuj F1

fot. Sauber F1 Team

Ross Brawn powiedział na łamach Auto Motor und Sport, że połowa budżetu najlepszych ekip, w zupełności wystarczyłaby, by F1 nadal pozostała ekscytująca, a zespoły mogłyby rozwijać swoje konstrukcje. Od kilku lat mówi się o wprowadzeniu ograniczeń budżetowych, by wyrównać stawkę, ale jak na razie nie doszło do żadnego porozumienia.

- Możemy mieć fascynujący sport ze złożonymi pojazdami za mniej niż połowę pieniędzy wydawanych dzisiaj przez najlepszych. Nikt nie zauważyłby zmian. Perfekcja i przewidywalność zabijają rozrywkę i cierpi sport. Fakt, że prawie żaden samochód nie odpada z wyścigu, jest świetnym wyczynem, ale to nie opowiada żadnych historii. Wyobraźmy sobie, jak bolesna byłaby scena, gdy auto zatrzymuje się na ostatnich okrążeniach - mówił Brawn.

- Myślimy o pewnym ograniczeniu budżetu, ale nie mogę podać kwot. Byłoby to niesprawiedliwe, ponieważ wciąż rozmawiamy z zespołami - dodał.

- Chcemy, by wyścigi tworzyły lepsze widowisko, a F1 ma być ekonomicznie opłacalna dla wszystkich 10-12 zespołów. Potrzebujemy samochodów, w których kierowcy pokażą swój talent, a fani mają być przede wszystkim zafascynowani zawodnikami - zakończył.

fot. Sauber F1 Team