Boullier ocenia współpracę z Alonso

czw, 17 sierpnia 2017 godz. 12:20:25 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Szef zespołu McLaren – Eric Boullier odrzucił twierdzenie, że Fernando Alonso jest trudnym kierowcą do współpracy. Przyznał, że Hiszpan w pełni skupia się na byciu konkurencyjnym.

Wcześniejsze związki Fernado Alonso z McLaren-Mercedes czy Ferrari, kończyły się w nie najlepszym klimacie.

Boullier nalega jednak, że posiadanie Alonso w zespole nie oznacza kłopotów.

- To co wyróżnia Fernando w porównaniu do innych, to jego niezbędna potrzeba do bycia konkurencyjnym - powiedział Boullier dla F1i.com. - Wszystko co go interesuje, to wygrywanie, wygrywanie, wygrywanie we wszystkim co robi.

- To może być wyścig kartingowy, czy mecz tenisowy, da z siebie dwieście procent, aby być na szczycie - dodał. - Tak samo jest podczas weekendu grand prix.

- Całe życie Fernando koncentruje się wokół tego, żeby być konkurencyjnym i zwyciężyć. Nie powiedziałbym, że jest mnichem, ale interesuje go tylko rywalizacja.

Zaangażowanie Alonso sprawiło, według Boulliera, że Hiszpan jest źle odbierany.

- To jest świetna jakość, ale prowadzi do nieporozumień co do jego oczekiwań. Fernando ma reputację trudnego we współpracy, podczas gdy tak nie jest. Kiedy zrozumie się jego głód osiągów, całkiem łatwo poradzić sobie z tą cechą charakteru.

- Oczywiście można sobie wyobrazić, że jest zmartwiony w świetle ostatnich wyników. Fernando ma swój charakter, oczekiwania, ale nie jest takim gościem, jak jest czasami przedstawiany – podsumował.