Boullier nie żałuje współpracy z Hondą

pon, 27 listopada 2017 godz. 12:47:11 skomentuj F1

Stoffel Vandoorne | fot. McLaren

Eric Boullier, stwierdził w rozmowie z telewizją Sky Sports, że nie żałuje ostatnich trzech lat, które McLaren spędził z Hondą. Trudna współpraca zakończy się w tym roku. Od nowego sezonu auta Fernando Alonso i Stoffela Vandoorne'a będą wyposażone w jednostki napędowe Renault. Honda rozpocznie współpracę z Toro Rosso.

- W imieniu całego McLarena chciałbym serdecznie podziękować Hondzie za współpracę. Nieustannie dążyliśmy do nauki, rozwoju i doskonalenia. Nikt nie zaprzeczy, że był to niezwykle trudny sezon, ale kończymy współpracę w Abu Zabi z silniejszym niż kiedykolwiek partnerem. W ciągu ostatnich trzech lat mieliśmy wzloty i upadki, ale nie żałujemy tego - mówił Boullier.

- To był trudny sezon i ciężkie trzy lata, ale wciąż czuję, że jestem bardzo dumny z tego projektu. Nie osiągnęliśmy sukcesów pod względem rezultatów i nie spełniliśmy oczekiwań, ale mimo to wszyscy bardzo ciężko pracowali. Teraz każdy idzie w swoją stronę. Życzymy wszystkiego najlepszego Hondzie i liczymy na powodzenie projektu McLaren-Renault. Teraz to nowy rozdział dla obu marek - dodał Fernando Alonso.

Najlepszymi wynikami, jakie uzyskali kierowcy McLaren-Honda były piąte miejsca wywalczone w GP Węgier 2015 oraz w GP Monako i Stanów Zjednoczonych 2016. Zawodnicy 31 razy zdobywali punkty. Najlepszą pozycją startową było trzecie miejsce w GP Austrii 2016. 47 razy McLarena zabrakło na mecie zmagań, a kierowcy łącznie otrzymali karę cofnięcia na polach startowych o 845 miejsc.

fot. McLaren