Boullier chce zwycięstw

czw, 1 marca 2018 godz. 09:07:42 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. XPB

Eric Boullier nie będzie usatysfakcjonowany, jeśli McLaren nie wróci na podium w sezonie 2018.

Lata 2015-2017, kiedy ekipa z Woking współpracowała z Hondą, były dla nich katastrofalne. Teraz pokładają duże nadzieje w Renault.

Francuski producent, odpowiedzialny za dostawy jednostek napędowych dla McLarena, szykując się na ten rok, skupił się bardziej na niezawodności swojego silnika niż osiągach.

- Cóż, jestem w stanie zrozumieć Renault - powiedział szef zespołu. - Mieli trudną końcówkę roku, więc musieli pracować nad niezawodnością może bardziej niż Ferrari, czy Mercedes.

McLaren jest zadowolony z dotychczasowej współpracy z Renault.

- Jesteśmy przygotowani jak tylko możemy. Testujemy tu w celu dopracowania ostatnich szczegółów. Mamy kilka rzeczy do poprawienia i modyfikacji oraz zmian, ale wszyscy są w tej samej sytuacji - dodał.

Boullier nie wypowiada się o konkretnych celach na ten rok.

- Jeszcze nie wiemy, poczekajmy - stwierdził. - Jest za wcześnie, zobaczcie, co dzieje się z pogodą. Kiedy będziemy wiedzieli więcej, wtedy zaczniemy myśleć z kim się ścigamy, ale oczywiście, ponieważ mamy ten sam silnik, pewnym punktem odniesienia jest Red Bull.

Nie będzie jednak zadowolony tylko z jednej czy dwóch wizyt na podium. Pytany o zwycięstwa, odparł: - Nie wiem. Nie chcę jeszcze mówić o oczekiwaniach, czekamy.

- Z pewnością chcę wygrać. Jeśli jednak chce się zwycięstw, to wiąże się z odpowiednimi oczekiwaniami, które prowadzą cię do wyznaczenia właściwych celów i nie popełniania błędów. McLaren chce wygrywać i po to jesteśmy. Jednak najpierw zobaczmy, gdzie są inni. Pierwszym celem jest walka z Red Bullem i Renault, a co dalej, to się okaże – podsumował.