Grand Prix Meksyku 2017 - Boullier: Było lepiej, niż się spodziewaliśmy

czw, 2 listopada 2017 godz. 18:15:56 skomentuj F1

Stoffel Vandoorne | fot. McLaren

Eric Boullier, dyrektor wyścigowy McLarena, przyznał na łamach motorsport.com, że poprawki, które wprowadzono w Meksyku, przyniosły rezultaty lepsze, niż oczekiwano. Fernando Alonso zakończył wyścig na dziesiątej lokacie, a Stoffel Vandoorne został sklasyfikowany na dwunastym miejscu.

- Było lepiej, niż spodziewaliśmy się. To było zaskoczenie. Nie spodziewaliśmy się, że będziemy tak konkurencyjni, ale cały pakiet w samochodzie Fernando okazał się lepszy, niż planowaliśmy. To dobra wiadomość. Mam nadzieję, że Stoffel będzie równie dobry w Brazylii. To pozytywne odniesienie, ponieważ to część przyszłego samochodu. Mamy dobrą pozycję i wiemy, co możemy zrobić - mówił Boullier.

Boullier odniósł się także do wypowiedzi Fernando Alonso. Hiszpan stwierdził, że McLaren posiada najlepsze podwozie w stawce F1.

- Miło słucha się takich rzeczy i to nagroda dla nas. Gdy kierowca taki jak Fernando chwali podwozie, czujesz dumę. Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Każdy wyścig jest jednak nieco inny. Samochód ma różne charakterystyki i na przykład wiemy, co jest słabością Red Bulla, a oni wiedzą o naszych słabych stronach. Nadal musimy pracować, ale jest dobrze - dodał.

fot. McLaren