Bottas zostaje w Mercedesie

śro, 13 września 2017 godz. 13:16:49 skomentuj F1

Valtteri Bottas | fot. XPB

Mercedes przedłużył kontrakt z Valtterim Bottasem na przyszłoroczny sezon Formuły 1.

Bottas trafił do Mercedesa zastępując Nico Rosberga, który po zdobyciu tytułu w 2016 roku, niespodziewanie poinformował o zakończeniu kariery.

Fin w tym roku wygrał dwa wyścigi.

Podpisując roczny kontrakt z Bottasem, Mercedes zachował otwarte opcje na rynku kierowców na sezon 2019.

- Jestem zaszczycony i dumny, że będę kontynuował współpracę z Mercedesem w sezonie 2018 i pozostanę częścią tej rodziny - oświadczył Bottas. - Z każdym dniem razem się rozwijamy i nadal ciężko pracując wierzę, że możliwości są nieograniczone.

- Od czasu dołączenia do zespołu w styczniu, cieszyłem się z każdego dnia pracy z nimi - kontynuował. - Jako kierowca mogę się uczyć i mocno rozwijać. W tym sezonie już cieszyliśmy się z dobrych momentów, których nigdy nie zapomnę.

- Partnerstwo z Lewisem również jest naprawdę dobre, szanujemy się i pchamy zespół naprzód. Kiedy zespół zatrudnił mnie na sezon 2017, zaufali moim umiejętnościom. Umowa na rok 2018 pokazuje, że zdobyłem to zaufanie. Cieszę się, że świętowałem moje pierwsze zwycięstwa w wyścigach ze Srebrnymi Strzałami, jednakże nadal jest miejsce na poprawę i jeszcze nie pokazałem pełnego potencjału. Będę ciężko pracował na torze chcąc poprawić moją jazdę i uzyskać jeszcze lepsze wyniki, pokazując, że zaufanie wobec mnie było właściwą decyzją - dodał. - Dziękuję wszystkim członkom zarządu, ludziom z fabryk w Brackley i Brixworth, a także ekipie wyścigowej i wszystkim kibicom za wsparcie i zaufanie. To dla mnie wiele znaczy.

fot. XPB