Bottas potrzebuje zwycięstw

wto, 5 grudnia 2017 godz. 12:41:28 skomentuj F1

Valtteri Bottas | fot. Mercedes AMG F1

Valtteri Bottas powiedział, że musi odnieść więcej zwycięstw w przyszłym roku, jeśli chce walczyć o tytuł mistrza świata. W swoim debiutanckim sezonie w Mercedesie 13 razy znajdował się on na podium, tyle samo co Lewis Hamilton i Sebastian Vettel, ale na najwyższym stopniu stawał tylko trzy razy.

- W przyszłym roku celem jest odniesienie większej ilości zwycięstw. Przy obecnym systemie punktowym trzeba wygrywać, jeśli myślisz o mistrzowskim tytule. Musisz być konsekwentny i tego brakowało mi w tym sezonie. Były czasy, gdy jeździłem naprawdę dobrze, ale zdarzały się też momenty, gdy nie było najlepiej. To główny powód tego, że Lewis [Hamilton-red.] pokonał mnie - mówił Bottas dla Sky Sports.

Fin miał określić także miniony sezon jednym słowem i bez zastanowienia odpowiedział: Rozczarowanie.

- Zawsze wyznaczam sobie ambitne cele i wiedziałem, że ten rok to szansa dla mnie na walkę o tytuł. Wiedziałem, że to jest możliwe i to było moim celem, ale nie udało się. Najważniejsze jest to, czego nauczyłem się w pracy z zespołem, w fabryce i z Lewisem. To pomoże mi w przyszłym roku - dodał.

- Zawsze staram się być blisko ideału. Zimą będę pracował ciężej niż kiedykolwiek wcześniej. Chcę być w najlepszej formie w życiu - zakończył.

fot. Mercedes AMG F1