Bottas pomógł Ricciardo

pon, 16 kwietnia 2018 godz. 13:51:55 skomentuj F1

fot. XPB

Czysta jazda Valtteriego Bottasa pozwoliła uniknąć kontaktu z Danielem Ricciardo podczas Grand Prix Chin. Tak twierdzi szef zespołu Mercedesa – Toto Wolff.

W końcowych etapach niedzielnej rywalizacji, Ricciardo korzystając ze zdecydowanie świeższych opon, udanie zaatakował Fina w walce o zwycięstwo. Manewr miał miejsce w szóstym zakręcie, na dwanaście okrążeń przed metą, kiedy kierowca Mercedesa zostawił rywalowi wystarczająco dużo miejsca na wewnętrznej. Wcześniej Australijczyk uporał się z Raikkonenem, Hamiltonem i Sebastianem Vettelem.

Wolff podkreślił, że manewr Ricciardo był udany tylko dzięki temu, że Fin chciał uniknąć kolizji.

- Daniel jest jednym z bardzo dobrych kierowców i ponownie to udowodnił - komentował Wolff. - Był bardzo skuteczny, czekał na swoją szansę i jechał agresywnie, kiedy tak trzeba było. Generalnie to był bardzo dobry wyścig w jego wykonaniu.

- Może manewr na Valtterim był trochę ...brutalny, ale udany. Valtteri  mu pomógł unikając kolizji. To są jednak wyścigi to jest świetne.

Wolff dodał, że występ Bottasa w wyścigu w Szanghaju był dobrym pocieszeniem dla Mercedesa podczas tego trudnego dla nich weekendu.

- Jedyne co widzę pozytywnego, to wyścig Valtteriego  powiedział Wolff. - Był naprawdę niesamowity, pojechał bez błędów. Pecha miał tylko z wyjazdem samochodu bezpieczeństwa.

Na mecie Grand Prix Chin Valtteri Bottas zameldował się blisko dziewięć sekund za Danielem Ricciardo.

fot. XPB