Grand Prix Brazylii 2018 - Bottas nie chce rewanżu za Soczi

czw, 8 listopada 2018 godz. 19:11:58 skomentuj F1

Valtteri Bottas | fot. Mercedes AMG F1

Lewis Hamilton i zespół Mercedesa nie planują zapewnić Valtteriemu Bottasowi zwycięstwo w GP Brazylii. Brytyjczyk miałby zrewanżować się zespołowemu koledze za przepuszczenie go podczas GP Rosji, gdzie to Fin znajdował się na czele stawki. Sugerowano, że Hamilton, który zapewnił sobie mistrzowską koronę może przepuścić Bottasa w walce o zwycięstwo.

- Zespół nie zamierza tego robić. To nie było coś, o co prosił Valtteri. Wydaje mi się, że jeśli będzie chciał zwyciężyć to na swój sposób. Nie sądzę, że wyświadczymy mu przysługę. On tego nie potrzebuje i chce zrobić to sam. Wszystko, co mogę zrobić, to spróbować i upewnić się, że mogę być pomocny. Zawsze jestem bardzo otwarty w kwestii ustawień i nadal będę to robił - mówił Hamilton.

- Nie chcę, by podarowano mi zwycięstwo. Chcę wygrać na swój sposób. Wiem, że przyjechałem tutaj z możliwością wygrania wyścigu. To dobre uczucie. Wszyscy wiecie, jaki będzie mój cel na ten weekend. To zależy tylko ode mnie i muszę zaprezentować się z najlepszej strony, by walczyć o zwycięstwo - skomentował sprawę Bottas.

fot. Mercedes AMG F1