Bottas nie chce grać w gierki

śro, 28 lutego 2018 godz. 15:17:05 skomentuj F1

Valtteri Bottas | fot. Mercedes AMG F1

Valtteri Bottas powiedział na łamach motorsport.com, że nie chce marnować energii na psychologiczne gierki z Lewisem Hamiltonem, by zyskać nad nim przewagę. Nico Rosberg, były zespołowy partner Brytyjczyka, niedawno zdradził, że sporo sił kosztowało go wpływanie na psychikę Hamiltona w walce o mistrzowski tytuł w 2016 roku.

- Chcę tylko wygrywać wyścigi i w taki sposób dojść do mistrzostwa. Nie muszę zmieniać mojego podejścia. Nie zamierza grać w gierki psychologiczne w zespole, ponieważ teraz dobrze współpracujemy. Ode mnie zależy, jak wykonam swoje zadanie na torze i sam zdecyduję, gdy będę musiał napiąć muskuły - mówił Bottas.

- Każdy kierowca ma słabe strony, ale nie chcę skupiać się na tym. Wolę myśleć o sobie i poświęcić energię na jak najlepszych występach. Jeśli będzie to na odpowiednim poziomie, to mogą dobrze wykonać zadanie. Nie zamierzam marnować sił na gierki - dodał.

- W 2017 roku wiele czasu kosztowały mnie grudniowe i styczniowe spotkania z zespołem. Wiele nauczyłem się, ale miałem średnie i dobre wyścigi. Niemniej każdy z nich chcę poprawić. Skupiam się na swoich słabościach. Myślę, że to najlepsza droga. Należy pamiętać też o swoich mocnych stronach i korzystać z nich. Zeszły rok był trudny. Po wakacyjnej przerwie chciałem pokazać się z lepszej strony i miałem kilka trudnych wyścigów. To był ciężki okres, ale wiele nauczyłem się - zakończył.

fot. Mercedes AMG F1