Bottas: Hamilton pracuje bardzo ciężko

nie, 5 listopada 2017 godz. 19:54:30 skomentuj F1

Valtteri Bottas

Valtteri Bottas przyznał, że nie zdawał sobie sprawy, jak ciężko pracuje czterokrotny mistrz świata Formuły 1 - Lewis Hamilton.
 
Bottas został partnerem zespołowym Brytyjczyka na początku tego roku, zajmując miejsce po Nico Rosbergu.
 
- Zawsze wiedziałem, że jest dobrym kierowcą, ale nigdy nie zdawałem sobie sprawy, jak dużo pracuje - powiedział Bottas dla Motorsport.tv.
 
- Ciężko pracuje, spędza dużo czasu z zespołem, podczas weekendów wyścigowych, sporo razy odwiedza fabrykę – kontynuował. - Nie znałem go osobiście, jedynie to co widziałem z zewnątrz. W tym roku dowiedziałem się, że to miły gość, normalny człowiek, tak jak reszta z nas.
 
- Ma dobre maniery, szacunek i nie gra w żadne gierki - dodał.
 
Bottas wygrał w tym roku dwa wyścigi i pomógł Mercedesowi w zdobyciu tytułu w klasyfikacji konstruktorów. Druga część sezonu okazała się dla niego jednak trudna.
 
- Problemy, których doświadczyłem w tym roku, szczególnie po przerwie letniej, kiedy mieliśmy tory jak Spa, Suzuka, Malezja, to miejsca, gdzie miałem najwięcej kłopotów. Asfalt był dla mnie trudniejszy.
 
- Tam są długie zakręty, szybkie, gdzie, opony są mocno obciążone. Na gładkim asfalcie jedzie się trochę inaczej. Widziałem jednak jasny kierunek, nad którym muszę pracować względem stylu jazdy i ustawień na tego typu obiektach – wyjaśnił.