Grand Prix Węgier 2017 - Bottas chwali Hamiltona

wto, 1 sierpnia 2017 godz. 14:43:41 skomentuj F1

Valtteri Bottas | fot. Mercedes AMG F1

Valtteri Bottas przyznał na łamach motorsport.com, że wymiana pozycji między nim a Lewisem Hamiltonem, której dokonano podczas wyścigu o GP Węgier, to doskonały przykład zespołowej współpracy i panującego ducha w zespole.

- Po jedenastu wyścigach czuję się lepiej w zespole. Czuję się jego dużą częścią. Współpraca z ekipą i Lewisem jest naprawdę dobra. To był doskonały przykład tego, co można zrobić, gdy ma się zaufanie w zespole i szacunek wśród kolegów z ekipy. Zespół może liczyć na nas obydwóch i może być tylko lepiej - móił Bottas.

Fin zdradził jednak, że w pewnym momencie zwątpił w wymianę pozycji po tym, gdy przepuścił on Lewisa Hamiltona.

- Po dwóch okrążeniach zacząłem zastanawiać się, kiedy dokonamy zmiany. Zespół poinformował mnie, że muszę zwiększyć przewagę nad Maxem i zrobiliśmy to pod koniec wyścigu. Ufałem zespołowi. Powiedzieli mi, abym przepuścił go [Hamiltona-red.] i jeśli nie uda mu się zyskać pozycji, to zamienimy się. Kiedy otrzymam komunikat od kogoś z zespołu, to zawsze tak się dzieje. Max z nowym zestawem opon był blisko mnie, co sprawiło, że to było bardzo trudne. Udało nam się to zrobić na koniec i cieszę się z tego - dodał.

- Wiemy, że Lewisowi ciężko jest oddać miejsce na podium na ostatnim okrążeniu, ale doceniam to bardzo mocno. Nie wydaje mi, by z kimś innym było to możliwe. Lewis jest prawdziwym graczem zespołowym - zakończył.

fot. Mercedes AMG F1