Bliższa współpraca Williamsa i Mercedesa?

czw, 26 lipca 2018 godz. 11:14:17 skomentuj F1

Williams

Williams podejmie krok w kierunku zostania ekipą „B" Mercedesa od przyszłorocznych mistrzostw Formuły 1.

Brytyjska ekipa posiada obecnie jeden z najwolniejszych samochodów w stawce, Bliższa współpraca z Mercedesem może być rozwiązaniem ich problemów,

- Model Ferrari-Sauber pokazuje, że takie sojusze mogą być bardzo ważne w przyszłości, chcąc utrzymać konkurencyjność - powiedział szef zespołu Mercedesa, Toto Wolff.

Auto Motor und Sport informuje, że za kulisami dzieje się cos więcej, niż tylko rozmowy. Oprócz korzystania z jednostek napędowych niemieckiego producenta, mają dojść skrzynia biegów i tylne zawieszenie.

- W przyszłym roku zespół z Grove będzie korzystał ze skrzyni biegów oraz tylnych elementów od Mercedesa - czytamy w publikacji.

Jednak Williams sugeruje, że wolą działać jako konstruktor, a nie satelicka ekipa, jak np. Haas.

Na Hockenheim były widoczne pewne oznaki postępów. Problemy z dyfuzorem zostały rozwiązane, a nowe przednie skrzydło pracowało zgodnie z oczekiwaniami.

- Było tak, jak tego oczekiwaliśmy - powiedział szef techniczny Williamsa, Paddy Lowe. – Niestety jest więcej do zrobienia. Im głębiej kopiemy, tym więcej znajdujemy słabości. 

- Będziemy mieli więcej nowych części na Węgrzech, a także na Spa - kontynuował. - Przednie skrzydło na Hockenheim było zauważalne, ale poprawki na kolejne wyścigi nie będą tak duże. Sugerowałbym jednak, że Hockenheim było oznaką prawdziwego postępu.