Błędy zabrały szóste miejsce

śro, 28 listopada 2018 godz. 17:38:19 skomentuj F1

fot. Racing Point Force India

Szef zespołu Racing Point Force India: Otmar Szafnauer, przyznał w rozmowie z motorsport.com, że błędy w ostatnich wyścigach sezonu sprawiły, że w końcowej klasyfikacji sezonu lepsza okazała się ekipa McLarena. Pomimo utraty punktów za pierwszą część sezonu, po zgłoszeniu nowej nazwy zespołu, który został kupiony przez konsorcjum Lawrence’a Strolla, Racing Point stracił jedynie dziesięć punktów do McLarena i znalazł się na siódmym miejscu w klasyfikacji sezonu.

- Myślę, że szóste miejsce było możliwe, ale popełnialiśmy błędy w ostatnich wyścigach. Singapur był jednym z najsłabszych, a w Meksyku mieliśmy problemy z hamulcami. W niedzielnym wyścigu w pewnym momencie byliśmy przed McLarenem, ale musieliśmy czekać do końca. Jesteśmy jednak zadowoleni. Myślę, że biorąc pod uwagę, od czego zaczynaliśmy w Spa, szóste miejsce było realne, ale siódme nie jest złe. Awansowaliśmy z końca stawki - mówił Szafnauer.

W przyszłym roku barw zespołu będą bronić Sergio Perez i Lance Stroll, który jeszcze oficjalnie nie został potwierdzony jako kierowca.