Awans Budkowskiego

śro, 21 listopada 2012 godz. 06:04:48 skomentuj F1

Marcin Budkowski | Fot. FacebookWbrew plotkom Omnicorse o planowanym powrocie do Ferrari, Marcin Budkowski po kilkumiesięcznym urlopie wznowił pracę w McLarenie i to na wyższym stanowisku. 35-letni warszawianin mieszkający w Londynie, został szefem działu aerodynamiki, zastępując Douga McKiernana. Ten przed rokiem przejął obowiązki Johna Ileya, który odszedł do Caterhama.

Marcin Budkowski w wieku 5 lat wyjechał do Paryża. Jest absolwentem Lycée Saint-Louis, Ecole Polytechnique i Ecole Nationale Supérieure de l'Aéronautique et de l'Espace. Przez dwa lata studiował aerodynamikę w londyńskim Imperial College of Science, Technology and Medicin. W kwietniu 2001 został aerodynamikiem Prost GP, a rok później przeszedł do Ferrari. Od października 2007 pracuje w McLarenie. W kwietniu tego roku objął funkcję zastępcy McKiernana.

W US GP wygranym przez Lewisa Hamiltona, McLaren dysponował radykalnie zmienionym przednim skrzydłem, zainspirowanym konstrukcją Lotusa. Skrzydło poprawiło docisk i Lewis mógł pościgać się z Sebastianem Vettelem.

Fot. Facebook