Arrivabene wierzy w tytuł

wto, 19 września 2017 godz. 13:12:14 skomentuj F1

Sebastian Vettel |  fot. Ferrari

Maurizio Arrivabene, szef zespołu Ferrari w F1, mimo fatalnego weekendu w Singapurze, nadal wierzy w możliwość wywalczenia mistrzowskiego tytułu przez Sebastiana Vettela. Po kraksie, która miała miejsce na pierwszym okrążeniu wyścigu o GP Singapuru do mety nie dotarł żaden kierowca włoskiej ekipy, a przewaga Hamiltona nad Vettelem w klasyfikacji sezonu wzrosła do 28 punktów.

- To był bardzo rozczarowujący weekend i to nie jest wynik, którego spodziewaliśmy się. To jednak nie oznacza końca walki, ale wszystko stało się trudniejsze. Jesteśmy rozczarowani tym, że zawiedliśmy kibiców, ale wrócimy. Udowodniliśmy, że mamy doskonały samochód i dwóch świetnych kierowców. Wszyscy, którzy pracują dla Ferrari, mają w sercu logo marki i gwarantujemy, że będziemy walczyć do ostatniego wyścigu - mówił Arrivabene.

Vettel w przeszłości wychodził już z większych opresji. W sezonie 2010 na sześć wyścigów przed końcem sezonu tracił do lidera 31 punktów, a w 2012 roku na siedem wyścigów przed końcem tracił 39 oczek. W obu sezonach Niemiec wywalczył mistrzowski tytuł.

fot. Ferrari