Arrivabene: Ferrari nie potrzebuje rewolucji

czw, 2 listopada 2017 godz. 09:49:25 skomentuj F1

Maurizio Arrivabene | fot. Ferrari

Maurizio Arrivabene jest przekonany, że drobne zmiany w Ferrari wystarczą, aby w przyszłym sezonie powrócili do walki o mistrzostwo F1.

Ekipa z Maranello w pierwszej połowie sezonu rywalizowała z Mercedesem o tytuły w klasyfikacji konstruktorów i kierowców, ale po nieudanych azjatyckich wyścigach, z powodu problemów z samochodem oraz błędów kierowców, przegrali walkę.

Pomimo rozczarowania po odpadnięciu z rywalizacji o mistrzostwo, szef zespołu chwali postęp Ferrari poczyniony w tym sezonie.

- Szczerze mówiąc, mamy wiele pozytywnych punktów, ponieważ widziałem całkiem młody zespół pracujący bardzo dobrze nad samochodem, na torze i w Maranello - powiedział Arrivabene. - Ludzie są zjednoczeni, wymieniają się informacjami, są skoncentrowani i dość młodzi, więc nikt nie oczekiwał spektaklu, jaki mieliśmy w tym roku.

- Mattia [Binotto], nasz dyrektor techniczny, właściwie prowadzi prace techniczne. Wymieniamy się naszymi opiniami i informacjami. On ma inżynieryjny punkt widzenia, ja z kolei mam inną koncepcję, ale zawsze jesteśmy zgrani.

- Niestety straciliśmy szansę z powodu drobnej rzeczy, związanej z problemami technicznym, co głównie leżało po stronie dostawcy, ale czasami to właśnie na tym uczymy się najwięcej. Spoglądamy już w przyszłość, abyśmy byli jeszcze lepsi.

Zapytany co musi zmienić Ferrari na sezon 2018, aby postawić kolejny krok naprzód, odparł: - To nie jest kwestia rewolucji, a dostosowania się.

- W tym roku dużo zapłaciliśmy za pewne szczegóły. Dlatego bardziej skupimy się na naszych procesach. Pozytywne jest to, że zespół się nie poddaje, uczy się na błędach i cała ekipa jest w pełni zaangażowana - podsumował.