Alonso zostaje w McLarenie

czw, 19 października 2017 godz. 18:17:39 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Fernando Alonso przedłużył o rok swój kontrakt z zespołem McLaren. Spekulacje o dalszej współpracy w ostatnim czasie nie ustępowały, zwłaszcza że Hiszpan ostatnie trzy lata musiał zmagać się z nie najmocniejszą oraz zawodną jednostką napędową Hondy. Od przyszłego roku McLaren rozpocznie współpracę z Renault.

- Wspaniale, że mogę kontynuować moje relacje ze wszystkimi w McLarenie. Serce zawsze mówiło mi, że mam zostać w tym miejscu. Czuję się jak w domu. To fantastyczny zespół, pełen niezwykłych ludzi. Są przyjaźni i życzliwi. Nigdy wcześniej nie doświadczyłem tego w F1. Cieszę się, że mogę się z nimi ścigać - mówił Alonso.

- Ważne jest, by McLaren dysponował zasobami technicznymi i finansowymi, które pozwolą na walkę o zwycięstwa i tytuły mistrzowskie. W ostatnich latach nie było łatwo, ale nie zapomnieliśmy jak zwyciężać i wierzę, że wkrótce osiągniemy to. Ostatnie trzy lata dały nam siłę do planowania i budowania przyszłości. Czekam na tę podróż. Jestem podekscytowany naszą przyszłością i ciężko pracuję, by to okazało się sukcesem - dodał.

- Jestem zachwycony możliwością potwierdzenia, że Fernando zostaje w McLarenie. Przez ostatnie trzy lata był mocnym punktem całego zespołu. Jest niesamowitą osobą i jednym z najbardziej utalentowanych współczesnych kierowców. Zawsze widzieliśmy sens w kontynuowaniu wspólnej podróży - dodał Zak Brown, szef zespołu.

fot. McLaren