Alonso: To długoterminowy kontrakt

czw, 19 października 2017 godz. 19:07:13 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Fernando Alonso, który dziś przedłużył o rok kontrakt z McLarenem, przyznał na łamach motorsport.com, że umowa jest "długoterminowa".

- Nigdy nie rozmawiam o klauzulach umów i teraz też nie będę tego robił, ale to długoterminowy kontrakt i zobaczymy, co się wydarzy. Jestem podekscytowany i chcę, by McLaren był w miejscu, na które zasługuje. Chcę już wystartować w Australii - mówił Alonso.

- Nie spieszyliśmy się. Od pierwszego momentu wierzyłem, że projekt McLarena, a przynajmniej podwozie, wygląda dobrze pod względem aerodynamiki i przyczepności mechanicznej. Wszystkie drzwi mieliśmy otwarte i ze wszystkimi rozmawiałem. Miałem kilka projektów na stole, ale McLaren był najbardziej przekonujący. Mieli wyjątkową sytuację z silnikami i musieli zdecydować, czy zostają z Hondą, czy zmieniają dostawcę. Zdecydowali się na zmiany i współpracować z Renault. Musieliśmy poczekać jeszcze kilka tygodni, by uzyskać wszystkie informacje o silniku. Nadszedł czas, by podjąć decyzje i zostaję z nimi. Myślę, że w przyszłym roku będą bardzo konkurencyjni - dodał.

- To bardzo ekscytujące. Znowu będę jeździł dla Renault. Mimo że to tylko silniki, to czuję się dobrze. Red Bull pokazuje w tym roku, co jest w stanie zrobić silnik Renault. Mieli dwa auta na podium w Japonii i Malezji. Teraz czas na nas i musimy zrobić to - zakończył.