Alonso stawia ultimatum

czw, 8 czerwca 2017 godz. 19:32:53 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. XPB

Fernando Alonso postawił ultimatum zespołowi McLaren-Honda. Jeśli do września wygrają wyścig, pozostanie w ekipie z Woking na kolejny sezon F1.

Alonso jeszcze nie gościł na podium od czasu dołączenia do McLarena w 2015 roku, a jego obecny kontrakt wygasa po tym sezonie.

- Musimy wygrać - powiedział Alonso w Montrealu.  - Jeśli wygramy przed wrześniem lub coś w tym stylu, podejmę decyzję i zostanę.

Uwagi Alonso pojawiają się po niedawnej wypowiedzi dyrektora zespołu – Zaka Browna, wyrażającej poważne obawy dotyczące Hondy. Przyznał, że cierpliwość McLarena jest blisko limitu.

- Wszyscy chcemy wygrać. Wczorajsze komentarze Zaka są prawdopodobnie tym, czego oczekiwaliście, że powie. Chce zwycięstwa, chce sprawić, że McLaren znów będzie walczył o mistrzostwo - powiedział Hiszpan. - Po trzech latach nie ma takiej możliwości i pewne rzeczy muszą się zmienić. Tak jak on, ja też chcę wygrać i dołączyłem do tego projektu, ponieważ chciałem być mistrzem świata.

- Kiedy widzisz, że nic się nie zmienia, nie jesteś konkurencyjny, to może należy zmienić projekt. To tyle co mogę teraz powiedzieć. Dopóki nie usiądę do tego we wrześniu czy październiku, nie mogę powiedzieć nic na sto procent – dodał.

fot. XPB