Alonso spodziewa się szalonego GP Monako

pon, 21 maja 2018 godz. 16:27:48 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Fernando Alonso spodziewa się szalonego Grand Prix Monako, przygotowując się do startu na ulicach Monte Carlo po dwóch latach przerwy.

Dwukrotny mistrz świata opuścił wyścig w 2017 roku na rzeczy rywalizacji w Indianapolis 500. W McLarenie Hiszpana zastąpił Jenson Button.

Alonso w Monako zamierza powalczyć o szósty z rzędu punktowany wynik.

- Powrót do Monako będzie naprawdę ekscytujący po małej przerwie w zeszłym roku - powiedział Alonso. - Oczywiście podobało mi się doświadczenie z Indy, ale Monako również jest wyjątkowym miejscem do ścigania się i łatwo zrozumieć, dlaczego to jest tak słynne grand prix.

- To jeden z najbardziej wymagających techniczne torów w sezonie, po porostu ze względu na poziom wymaganych umiejętności i koncentracji przez 78 okrążeń. Trzeba także patrzeć na ruch na torze, strategię, pogodę i wszystko inne, co ten szalony wyścig oferuje - dodał.

Alonso doskonale zdaje sobie sprawę z możliwości MCL33, ale spodziewa się wyrównanej walki.

- Nie mogę doczekać się, kiedy pierwszy raz po dwóch latach wsiądę tam za kierownicę i zobaczę, jak spisuje się nasz samochód. Z pewnością mamy ograniczenia naszego pakietu. Natomiast wolny tor, jak ten, wymaga wyjątkowych ustawień w porównaniu do jazdy w każdym innym miejscu. Każdy musi się jak najlepiej do tego dostosować.

- Monako jest jednym z tych torów, który ma tendencje do wyrównania stawki, to trochę jak rzucanie kostką - uznał. - Jak widzieliśmy w Hiszpanii, nawet jeśli dobrze się zakwalifikowałeś, nie oznacza to, że nie padniesz ofiarą dramatu, który odmieni sytuację. Zmaksymalizujemy nasz potencjał w sobotę a następnie będziemy ciężko walczyli, aby zdobyć jak najwięcej punktów.