Alonso pełen optymizmu

wto, 21 listopada 2017 godz. 10:04:33 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Fernando Alonso optymistycznie podchodzi do przyszłego sezonu Formuły 1. Spodziewa się, że weźmie udział w walce o tytuł, rywalizując z Lewisem Hamiltonem i kierowcami Red Bull Racing.
 
Hiszpan został poproszony przez Sky Sport o uszeregowanie rywali na przyszłoroczne mistrzostwa i dał zaskakującą ocenę.
 
Chociaż Sebastian Vettel był w tym roku groźnym rywalem dla Hamiltona, Alonso uważa, że Ferrari nie będzie już tak dobre w sezonie 2018. Zamiast tego wierzy, że Hamiltonowi w rywalizacji o tytuł zagrożą McLaren i Red Bull Racing.
 
- W czołówce umieściłbym siebie - powiedział Alonso. - Jesteśmy optymistycznie nastawieni na przyszły rok, spodziewając się powrotu do czołówki.
 
- Do tego stawiam na Lewisa w walce o mistrzostwo, następnie Maxa i Daniela. W drugim szeregu postawię na całą tę trójkę Raikkonen, Bottas, Vettel.
 
Poproszony o wyznaczenie miejsca dla Hamiltona w rankingu Mistrzów Świata Formuły 1, odparł: - Myślę, że jest jednym z najlepszych, zdobył cztery tytuły.
 
- Prawdą jest, że trzy ostatnie mistrzostwa zdobywał w Mercedesie, którego samochód dominował, co było trochę łatwiejsze - dodał. - Jednak i tak uważam go za jednego z najlepszych, ponieważ, kiedy jeździł dla McLarena, w trudnym okresie, nadal miał świetne osiągi, wygrywając wyścigi w bolidzie, który nie był zdolny do zwycięstw.

- Zasługuje na sukces, ponieważ zawsze jest na najwyższym poziomie - podsumował.