Alonso ostrzega Toro Rosso

pon, 13 listopada 2017 godz. 10:58:10 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Fernando Alonso ostrzegł Toro Rosso przed przyszłoroczną współpracą z Hondą. Kierowca McLarena mocno uskarżał się podczas GP Brazylii na słabą moc jednostki napędowej japońskiego producenta.

Przez sporą część wczorajszego wyścigu Alonso podążał za Felipe Massą, którego Williams jest napędzany silnikiem Mercedesa. Chociaż Hiszpan był szybszy w zakrętach, nie był w stanie wyprzedzić Massy na prostych. Brakowało mu prędkości.

Alonso uważa, że rywale byli szybsi od niego o 50 km/h, kiedy jechali za nim korzystając z DRS.

Dwukrotny mistrz świata określił moc silnika Hondy jako “niepokojącą” ostrzegając Toro Rosso, które będzie współpracowało z japońskim producentem od sezonu 2018.

- Brak mocy był niesamowity, a w Meksyku było to samo - powiedział Alonso. - Byłem bardzo, bardzo blisko Felipe na wyjeździe z ostatniego zakrętu, ale nawet z DRS, odskakiwał mi.

- Jak już wspomniałem, brak mocy jest bardzo niepokojący dla Toro Rosso w przyszłym roku - dodał.

- Szkoda, że mamy deficyt mocy. Korzystając z całej baterii, DRS i wszystkiego innego, pozostali są i tak szybsi na prostych.

- Zostało nam jeszcze Abu Zabi i kończy się ten skomplikowany rok. Mam nadzieję, że to jest ostatni wyścig, w którym musimy ścigać się w takich warunkach.